Évek óta rutinos masszázsszalon-látogató vagy? Még csak most kezdenél el járni? Vagy csak az érdekességek vonzanak? A lényeg, hogy a svédmasszázsról mindenkinek lehet újat mondani!
Íme 7, kevésbé ismert tény az egyik legnépszerűbb masszázsformáról!
1. Valójában nem is svéd
Legtöbben egy svéd vívóedzőnek, Per Henrik Ling-nek tulajdonítják a svédmasszázs technikájának kimunkálását, de valójában egy holland orvosé, Johan Georg Mezger-é az érdem. Ő fejlesztette ki a 19. században a masszázs ma ismert eljárását a klasszikus fogásaival, simításaival együtt, és azok francia elnevezései is tőle erednek.
2. Ez a nyugati masszázskultúra alapja
A svédmasszázs nagyon elüt az ázsiai masszázs rendszerektől, amelyek főként a test energiáinak áramlására épülnek. Ezzel szemben a svédmasszázs az anatómia és a fiziológia tudományain alapul. Ezek az alapok köszönnek vissza a legtöbb ún. "nyugati" masszázs formulában, mint például a mélymasszázs, a sportmasszázs és az aromaterápiás masszázs. Azt is mondhatnánk, hogy a svédmasszázs nélkül nem is beszélhetnénk nyugati masszázsokról.
3. Tudományosan bizonyított
A svédmasszázs megéri a pénzét! Nem csak tökéletesen felfrissít, hanem a tudomány által is igazolt jótékony hatással is bír egészségünkre.
Egy amerikai tudományos folyóiratban publikált tanulmány alapján azoknál az önkénteseknél, akik 45 perces svédmasszázsban részesültek, a stresszért felelős hormon mennyiségének jelentős csökkenését tapasztalták. Emelkedett viszont az immunrendszerben lévő fehérvérsejtek száma, ami a megfázással és az influenzával veszi fel a harcot.
4. Megszépít
A svédmasszázs nyugtató technikájának köszönhetően az arcoddal is csodákat tesz. A vérkeringés felélénkítésével segít újra életet lehelni a petyhüdt arcbőrbe, megtisztítva azt a méreganyagoktól. Így válik arcod újra ragyogóvá.
5. Kezdőknek ideális!
Ha még először mész masszíroztatni, vagy egyszerűen csak nem vagy biztos benne, hogy melyik fajtát kérd, akkor mi azt javasoljuk, hogy a svédmasszázzsal kezdd. A kezelés után teljesen kipihenten és ellazítva kelsz majd fel a masszázságyról, nem úgy, mint például egy erősebb mélymasszázs után, ami nyilvánvalóan nem kezdőknek való.
6. Sok függ a masszőrtől!
A svédmasszázs simító-dögönyöző mozdulatainak célja, hogy a páciens hosszú ideig kipihentnek érezze magát. A páciens kellemes vagy kellemetlen élménye nagyrészt a masszőr által alkalmazott technikából, a stílusából fakad. A masszázs lehet lassú és gyenge vagy erőteljes és serkentő. A svédmasszázs sikere nagyban függ attól, hogy mi a masszőr célja a kezeléssel.
7. Fontos az utókezelés
A svédmasszázs méregtelenítő hatásait legjobban pár egyszerű szabály betartásával használhatod ki. A masszázs utáni 24 órában folyamatosan pótold a folyadékot, kerüld a koffeint, a nikotint és az alkoholt! Biztosan örülsz annak is, hogy egy kiadós svédmasszázs után nem árt elkerülni a megerőltető feladatokat, így az intenzív munkát is. Hagyni kell a testnek pár napot, hogy önmagát belülről gyógyítsa.
Kövesd blogunkat, ha szeretnél további érdekességekről olvasni! Új bejegyzéseink a Facebook oldalunkon is megjelennek, lájkolj minket ott is! Köszönjük! ;)