
Egy kicsi gyereknek eleinte még játékeszközökre sincs igazán nagy szüksége, hiszen még csak a saját testével, azt fedezi fel és az anyával játszik. A kor előrehaladtával azonban érdemes kreatív, fejlesztő és természetesen szórakoztató játékszerek után nézni.
Nézzük korosztályonként!
1–4 éves korban
A gyermek megismerő tevékenységének fejlődése ebben az időszakban elsősorban a játékon és persze a saját testén keresztül történik. Vásárolj neki olyan játékot, amely fejlesztő jellegű, ugyanis a gyermek többféle képességére van hatással egyidejűleg. A legkisebbek még szívesen játszanak számlálós, lépegetős játékokkal, a nagyobbak pedig már szívesen próbálgatják azokat, ahol versenyezni kell, gondolkodós feladatokat, kézügyességet igénylő, egyensúlyozós-és memóriajátékokat.
5–7 éves korban
Ebben a korban a gyerekek figyelme, kitartása, monotóniatűrése már hosszabb társasjátékokat is megenged számukra. A jó játék a gyerek erősségeire épít, emellett pedig észrevétlenül veszi igénybe a gyerek kevésbé fejlett képességeit, ezzel a gyermek öröme is megmarad, ráadásul a többi képességének fejlődését is elősegíti.
8–12 éves korban
A gyerekek finommotoros képességei ekkora már elég fejlettek, így az ilyenfajta ügyességet igénylő játékokban is méltó ellenfeleik az idősebb családtagoknak. A 10 évnél idősebbek játékai pedig már olyan képességekre is építhetnek, mint a stratégiai gondolkodás, helyzetfelismerés, kockázatvállalás, kombinációs készség, logika, problémamegoldás, fantázia.
Miajóneked! Ami jó Neked! ;)
Ha tetszett, még több érdekességet találsz majd az oldalunkon, IDE KATTINTVA, de a Facebookon is megtalálsz! LÁJK! :)
IDE KATTINTVA pedig még csudaklassz ajánlatok közül is válogathatsz, a DiamondDeal oldalán! ;)